Je čtyři víc než pět?

5. listopadu 2017 v 9:33 | Sig
Je čtyři víc než pět?

Zvláštní otázka, že? Logicky a matematicky vzato je pět samozřejmě víc. Ale dá se nad vším uvažovat logicky? Nebo matematicky? To snad už vůbec ne.

Takže proč mě vlastně napadla tahle otázka? Příběh ze života - jak jinak. Stalo se už několikrát, že jsme se vydaly do města (my ženy) na pokec. Při sklence něčeho dobrého jsme chtěly probrat nejen nesmrtelnost chrousta a závažnou situaci deštných pralesů, ale taky přízemnější věci (k těm se dobereme většinou po několikáté lahvince) jako jsou muži, vztahy, děti, kdo s kým, za kolik, proč ji on nechce a proč chce ona jeho, proč on ji chce, i když ona si myslí, že je úplný debil a podobně.

Když se domluvíme čtyři, není problém se posadit kamkoliv do občerstvovny i v páteční večer. Bez rezervace. Tu většinou nemáme, protože v případě, že se domlouvá víc než dva lidi, je zhola nemožné vědět dopředu, že to vůbec klapne. Takže jsme čtyři a pátá má dorazit později. Vejdeme do naší oblíbené restaurační pobočky a jak jinak - jsou dostupné pouze stoly pro 4. Pátá židle tam jaksi nacpat nikam nejde, protože stoly jsou tak uzpůsobeny. A protože je nám jasné, že tahle situace bude všude jinde stejná (máme ověřeno), řekneme si, že se třeba časem něco uvolní, než poslední kamarádka přijde. Nebo půjdeme jinam. Nečekáme, že se zjeví dřív, než dopijeme lahvinku, protože je momentálně na hokeji. Jenže ona se na nás tak těší, takže nepočká ani na nájezdy (který jsou prý pro ni stejně hroznej nervák), zařadí pětku a spěchá za námi. Takže sotva nám přinesou na stůl naši objednávku, hrne se k našemu stolu. A teď - kam s ní?

Vyřešily jsme to tak, že dvě z nás, které seděly na kožené sedačce se prostě trošku zmáčkly, abychom se tam vešly tři. Nic moc komfort, ale číšník byl velice empatický, takže za půl hodinky nám nabídl malý oddělený jakoby salonek, že tam budeme mít víc místa. Poté co jsme mu zlíbaly ruce a nohy, jsme se s radostí přesunuly do odděleného prostoru, kde nám ještě jedna židle zbyla. Použily jsme ji jako věšák. Co se týče místa - komfort, co se týče vzduchu - parní sauna. Protože to byl uzavřený prostor a vzduch mohl proudit jediným místem, kterým jsme přišly, po pár minutách jsme začaly odhazovat veškeré oblečení. Neberte mě za slovo - ne, nahé jsme nebyly. Ale docela mě mrzelo, že jsem si nevzala letní šaty, případně jen osušku.

Nicméně když jsme se chodily pravidelně nalokat čerstvého vzduchu ven, tak to docela ušlo. Chodily jsme na etapy, podle kuřáckého absťáku. Při jedné rauchpauze nás oslovila dvě mladá děvčata ze Skotska. Celkem jsme jim i rozuměly, ale vzhledem k naší minimální slovní zásobě jsme si moc nepokecaly. Jedna z nás na tom byla se slovíčky celkem dobře, ale protože už měla v sobě nejen slivovici, ale i několik deci vína, měla problém mluvit i česky. I přes její alkoholový handicap z nás byla nejlepší, to musím uznat. Takže jsme se s další kamarádkou musely nad sebou zamyslet a uznat, že pořekadlo Kolik znáš řečí, tolikrát jsi člověkem, má něco do sebe. Já si zatím vystačila s tím, že chodím nakupovat do DM, kde jsem člověkem, ale jak vidím - pořád je to málo.

Shrnuto a podtrženo.

Pět je víc matematicky, ale čtyři je víc, když potřebujete bez problémů umístit svoje krásné prdelky na židli v restauračním zařízení nebo do taxíku. Protože i tam jsme měly problém. Pět se nás prostě do jednoho nevešlo. A protože pan taxikář s díky odmítl naši nabídku, že ta nejvíc střízlivá z nás bude řídit, musely jsme si vzít taxíky dva. Takže nás to opět vyšlo dráž a na další zastávce v hudebním klubu jsme pily už jenom perlivou vodu nebo neperlivou z kohoutku na toaletě. Pánové, kteří nás nakonec oslovili se osmělovali tak dlouho, že na panáka nás pozvali, až jsme byli na odchodu, protože hudební produkce už skončila a personál chtěl taky jít domů.

Z toho mi plyne několik ponaučení.

Na tah v pěti lidech zásadně jenom po výplatě.
Naučit se nějakou další řeč (nejlépe angličtinu), abych mohla být více člověkem.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama