Nedotknutelní

23. prosince 2016 v 18:39 | Sig
Včera jsem na ČT2 zcela náhodou narazila na můj oblíbený film. Viděla jsem ho už několikrát, ale pokaždé mě dojme svou hloubkou. Jmenuje se Nedotknutelní.
Popisuje vztah mezi dvěma muži z odlišných prostředí. Jeden je senegalského původu, žije na pařížském předměstí a přichází z vězení, kdy strávil šest měsíců. Druhý je bohatý a ochrnutý, který hledá pro sebe pečovatele, jenž nemá žádný speciální trénink.

To jen v kostce. Tento film je hlavně o tom, že můžete najít přítele ve chvíli, kdy to čekáte nejméně. A i když to tak zpočátku vůbec nevypadá. Když nechcete soucit, ale stačí vám, když narazíte na člověka, který miluje život a vtáhne vás do něj víc, než byste mysleli, nebo předpokládali.

Pro ty z vás, kteří jste jej ještě neviděli, na závěr vložím odkaz. Určitě stojí za shlédnutí. Já si pokaždé uvědomím, jak je důležité mít někoho, kdo vás může zvednout ze dna, na kterém se může ocitnout každý z nás. Aniž by chtěl. Aniž by to čekal. Je dar mít někoho takového, nebo někým takovým svému bližnímu být. Obojí je důležité. A obojí obohacuje, když to člověk dokáže správně vnímat.

Zítra mě čeká půlnoční mše. Opět nasaju tu známou vůni a budu si přát, aby moji synkové a několik osob, které miluju, bylo v pořádku a byli šťastní. Už jich moc tady nemám, o to víc jsou pro mě důležití.

Nebudu si přát nic zvláštního v nadcházejícím roce. Nepotřebuju, aby mi Nový rok přinesl něco převratného. Stačilo by mi úplně to, aby mě nikdo, z těch, které miluju, neopustil.

Tak málo stačí k tomu, aby člověk byl šťastný. A žádné peníze ten pocit, že milujete a jste milovaní, nemůžou nahradit.

Všem vám, kteří tady se mnou sdílíte nejen pocity, ale i svůj život, přeju, ať je toho špatného co nejmíň a toho krásného co nejvíc.

Je samozřejmě taky důležité, jak se k tomu postavíme.

Proto vám přeju tu nejlepší konstelaci a to nejlepší postavení nejen hvězd.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nemessis Nemessis | Web | 23. prosince 2016 v 18:44 | Reagovat

zajímavé

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama