Nový život...?

28. září 2016 v 19:56 | Sig
"Tatínku!" rozeběhla se její malá dcerka k muži, který jí přicházel naproti. Ten ji zvedl do náruče a zatočil se s ní. Až se jí sevřelo srdce z obrázku, který měla před očima. Když malou postavil na zem, rozpačitě z něj vypadlo: "Ahoj.."

Usmála se a sešla ze schodů před domem dolů k nim. "Ahoj," přistoupila ke svému exmanželovi. Podívala se na jeho přítelkyni, která stála rozpačitě kousek opodál. Rýsovalo se jí pod těhotenskými šaty bříško. Zpytavě sledovala dvojici bývalých manželů a zdálo se, že se v jejích očích objevil strach.

Jedna má strach a té druhé je to líto, pomyslela si matka holčičky.

"Sluší vám to," řekla vzápětí jeho přítelkyni a nejistě se usmála.

Chvíli stály beze slov. Vnímaly obě rozpaky, které mezi nimi zavládly. Dvě ženy jednoho muže stály proti sobě. Zvláštní, ale bývalá žena už necítila ani zrnko nenávisti jako v dobách minulých, kdy nechtěla muži dcerku vůbec půčovat, protože se obávala, že ji navždy ztratí. Opravdu to byl ten pravý důvod? Ne, teď už si dokázala přiznat, že se mu hlavně chtěla pomstít, když mu přišla na nevěru. A vymyslela ten největší trest. Svou dceru už nikdy neuvidí. Jenže ji zradilo zdraví. Množství práce, spousta kávy a cigaret, nepravidelné stravování a stres se na ní podepsalo víc, než si dokázala připustit. Až jednou......

Zhroutila se. A v ten nejnevhodnější okamžik. I když který okamžik je vhodný? Když se jí už několik měsíců dařilo dcerku před bývalým manželem zapírat, zkolabovala. Bohužel doma. A její malá dcerka byla přesvědčená, že ji vidí umírat. Naštěstí ještě než ztratila vědomí stačila zatelefonovat své nejlepší kamarádce a pak omdlela.

Ta jí prakticky zachránila život, když na nic nečekala a poté, co přijela k ní domů, ihned zavolala záchranku. Po nečekaném zážitku, kdy viděla bílé světlo na konci jakéhosi tunelu, kdy cítila jen klid a mír, a pak se probrala až v nemocnici, přehodnotila všechny kroky, které udělala nesprávným směrem ve svém životě. Hlavně ty, kterými chtěla odloučit svou dceru od jejího milujícího otce.

Teď cítila jen lítost. Od nechutné scény, kterou vyvolala tenkrát, když si muž dceru půjčil na víkend a ona byla vzteky bez sebe, že si ji chtěl nechat tak dlouho, takže si ji jela vyzvednout k jeho přítelkyni za asistence policie, se viděli poprvé. Ale teď věděla, že to bude dobré. Musí být. Žena po boku jejího exmanžela nosí pod srdcem sourozence její dcery, ať se jí to líbí nebo ne. A zplodil ho její muž. Kdysi se taky milovali, a i když se jejich cesty rozešly, přes jejich děvčátko se budou navždy proplétat. A ona chce dceři ukázat, že dokážou mít normální a fungující vztah. Nechtěla, aby malou trápilo, že je z rozvedené rodiny. Rozhodla se, že raději bude zdůrazňovat, že má milující rodiny dvě.

"Tak si ten víkend hezky užijte," sklonila se k dcerce a vlepila jí pusu na tvář. "Tak ještě jednou příjemný víkend všem," podívala se na stojící dospělé, otočila se a pomalu odcházela. Když byla otočená zády, slzy jí samy začaly stékat po tvářích. I když věděla, že takhle to má být, i přesto jí to bylo líto.

V tom na ni její bývalý muž zavolal jménem a vydal se směrem k ní. Zastavila se a otočila. Stáli sami v přítmí vchodových dveří. Proběhly jí nečekaně hlavou některé okamžiky jejich společného života. Jak sem stěhovali velkou sedačku, která se nevešla do výtahu, takže ji museli stěhováci s klením dovléct až do 9 patra. A na které nejspíš zplodili i jejich dcerku. Kdoví, jestli si on taky někdy vzpomene.

"Chtěl jsem ti jen poděkovat. Jsi vážně skvělá." dodal a najednou ji pevně objal. Cítila, že je to naposledy, takže se k němu pevně přimknula. Zavřela oči a vychutnávala si tohle poslední objetí. Najednou jí muž vtisknul polibek na ústa, ještě jednou poděkoval a odcházel. Dotkla se svých rtů a pomalu se blížila k výtahu. Slzy ji stále pálily v očích, ale ovládla se a už neplakala. Vyjela až nahoru do devátého patra, odemkla byt a vyšla na balkon, kde svítily poslední slábnoucí paprsky slunce. Už se naučila, že v životě je člověk jednou dole a pak zas nahoře. Byla přesvědčená, že právě teď nadchází čas, kdy bude nahoře.

Dole už byla moc dlouho. Je na čase obrátit list. Žít jinak. Nově.

Usmála se. Setřela poslední zapomenutou slzu. Kdoví, co ji čeká za zatáčkou?

Byla nedočkavá a zvědavá, což považovala za dobré znamení.

Po hodně dlouhé době ji zaplavila radost.

Vrátila se zpátky dovnitř a zavřela za sebou balkonové dveře.

Jakoby symbolicky zabouchla dveře za starým životem. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lexie Lexie | Web | 20. července 2017 v 6:14 | Reagovat

Každý z nás tak či onak aspoň raz tvárou v tvár s akciami, ktoré sľubujú veľké ocenenie - televízory, autá, chladničky alebo iPhone6. Ale je to naozaj - získať zdarma iPhone? Podrobnosti WEB

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama