Připoutejte se, prosím...

25. července 2016 v 19:32 | Sig
Tato věta je vám určitě povědomá. Bodejť ne, je to název výborného, i když starého filmu. Pamatujete na pilota, který se bál zasednout za knipl a přepravovat cestující, což se mu stalo osudným, když jednou letěl jako pasažér a musel chca nechca všechny zachránit. Samozřejmě za velice vtipných situací a průpovídek.

A nemám na mysli ani pásy v dopravním prostředku, za které můžeme zaplatit i nějakou tu v potu tváře vydělanou kačku ve formě pokuty.

Já myslím situaci, když se k někomu připoutáme. Sami a dobrovolně. Prostě proto, že ho máme rádi. A v tu chvíli se mu dáváme naprosto všanc.

Každé jeho slovo má totiž dar. A to buď pohladit jako něžná mámina ruka, případně hřejivý sluneční paprsek nebo zabodnout bolestivě do srdce ledový rampouch přesně tak, jak se to stalo malému Kájovi, když se mu střep ze zrcadla ledové královny zapíchnul do oka.

Bolí to, stejně jako jeho bolely oči. Jenže on měl ve svém neštěstí dvě velké výhody. Tu první - že přestal cokoliv cítit a srdce mu zmrzlo na kámen.. Nebyl schopen jakékoliv emoce. Takže nebyl nešťastný.

Tu druhou - měl po svém boku Gerdu, která ho jako správná milující dívka zachránila. A tím pádem to všechno oddřela, odcítila a odbolela ona. Prostě klasika.

Jenže, kdo pomůže nám, když se k někomu připoutáme? Život totiž většinou není pohádka (i když je v naší moci si z něj tu pohádku udělat).

I když stokrát sami sebe přesvědčujeme, že se nesmíme nechat zraňovat.

Že je všechno vlastně jen hra, kterou nesmíme brát vážně.

Že nám nic nestojí za jakýkoli smutek. Že je to vlastně úplně jinak, než to vypadá.

A přece nás zraňují slova.

Třeba jen ta napsaná. Možná ta ještě víc, protože si je můžeme číst pořád dokola.

Co je pro nás důležitější?

Naše maska, pod kterou vystupujeme, nebo člověk na kterém nám záleží?

Komunikujme mezi sebou. Nebojme se říct druhému, co cítíme.

Nenechávejme protějšek v nejistotě.

Protože ho můžeme ztratit snadněji, než si dokážeme představit.

A pak už může být pozdě. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama