Holky nad padesát...

3. června 2016 v 22:10 | Sig
Holky za padesát, všechny je mám rád......

Jasně, tohle klasika od Lucie.

Ale já nechci psát o holkách ZA padesát, ale o holkách PŘES padesát. Možná i proto, že si tak trošku přihřeju vlastní polívčičku.

Myslíte, že ženy přes padesát už nejsou zajímavé? Omyl! I když tak trošku chápu, že pokud vám je kolem 20 let, padesátka vám může přijít nejen tak trošku za Zenitem, jak se říká, ale můžete si i myslet, že taková žena už je vlastně skoro mrtvá. Nebo v důchodu. Jojo, taky si pamatuju, jak jsme si v osmnácti říkali, že ti třicetiletí jsou naprostí starci nad hrobem :-)

Ale s přibývajícím věkem přicházím na to, že jsem vlastně ještě pořád mladá. Jen to na mě přestává být krapet vidět. :-) Jenže se cítím daleko líp, než když mi těch dvacet opravdu bylo. A víte proč?

Protože holky přes 50 jsou ženský! Dávno už zapomněly na romantiku patnáctiletých, aktivitu a elán dvacetiletých a racionální úsilí těch, co jim je přes třicet. Viděly toho už hodně. Někdy až musely přivřít oči nad tím, jaký to byl fičák. Ale nakonec je znovu otevřely dokořán. Aby mohly znovu žít naplno. Aby mohly novýma očima znovu spatřit svět, všechny svoje blízké a nakonec i samy sebe. Aby znovu uvěřily v něco lepšího, protože to horší už se jim stalo. Ony přežily možná právě proto, že nepřestaly věřit v něco lepšího. A toho lepšího se jim dostává, protože to jsou schopné vidět i tam, kde mladší nanicovaté děvenky nevidí nic. Mají rozostřené vidění, vnímavý sluch a jemné ruce. Proto k nim to nejlepší nemá sebemenší problém přijít.

Jsou krásné. Opravdu! Nesmějte se - nejsou jen hezké, jsou opravdu krásné. Neuvěřitelně krásné. Protože dokážou přiznat, že jsou jaké jsou. Přijmout se. A všechny ty jejich ruce-nohy-zadky-prsa-bříška mají rády. Naučily se to.

Znají jedno tajemství tyhle holky přes padesát. Mají po krk řečí o příjmech, kariéře, úspěchu a sociálním statutu. Ony totiž s jistotou vědí, že všechno to, co ukazuje televize, co se píše na internetu nebo sociálních sítích a probírá ve fitkách není důležité. Znají to nejdůležitější a mlčí. Mlčí o tom, co je v životě nejdůležitější: život sám, jeho chuť, jeho barva, jeho rytmus, jeho vůně, umění mít potěšení a radovat se z každého dne.

Už dávno nepěstují vybroušené fráze. Přestaly "aktivně vyhledávat". Protože našly toho, koho potřebovaly nejvíc. Totiž samy sebe. Takové jaké jsou. A ono se ukázalo, že právě takové - opravdové - jsou pro všechny okolo velice zajímavé. A to skutečně prakticky pro všechny. A pro chlapy, co za něco stojí, o to víc.

Znovu umějí srdceryvně plakat a smát se, až sotva dechu popadají. Už si odchodily svoje v neprůstřelné vestě společenské slušnosti, požadavků, zákazů a povolení. Přestalo je bavit ovládat se - rozpřáhly ruce a ocitly se na svobodě - živé, plné citu a skutečné...

Žijí tak, jako dýchají. Hned bouřlivě, hned klidně. Hned něžně a sotva slyšitelně a hned zase ve spěchu a s nadšením. Dýchají v rytmu života a žijí v rytmu dýchání. Konečně se jim to po padesátce začalo dařit. Žít ve stejném čase se životem.

Žijí tak, jako dýchají: hned bouřlivě, hned klidně, hned něžně a sotva slyšitelně a hned zas ve spěchu a s nadšením...Dýchají v rytmu života a žijí v rytmu dýchání.. Konečně se jim to po padesátce začalo dařit: žít ve stejném čase se životem.

Holky přes padesát nejsou žádné usedlé paničky. Nosí dlouhé sukně, protože je to hezké. Nosí i mini, stejně tak jako džíny. A nejrůznější bižu. Vykašlaly se na drahé značkové ozdoby.. Už nemusejí dokazovat "já mám taky na zlato". Je pro ně důležité, aby se to líbilo jim samým. Nechtějí nic slyšet o tom, co je "moderní" , "trendy" a "in" v této sezóně. Potřebují, aby to bylo hezké pro ně osobně. A v tom "hezké" je obsaženo hodně ženského, milého a neuspěchaného.
Holky přes padesát přestávají počítat kalorie. Protože láska, zájmy, pohyb, nadšení, inspirace, to všechno působní mnohem účinnějši než fitness a plastičtí chirurgové. A právě proto jsou tak pěkné...


Holky přes padesát poslaly daleko a navěky pryč motivační a různé jiné akce, které jim připadají jako ztráta času. Znají totiž cenu každé minuty. Všechno stíhají, nikam nechodí pozdě, protože nikam nespěchají.


Nedosahují.
Nebojují.
Neusilují.
Prostě žijí.
A určitě vědí, že po padesátce je všechno ještě mnohem, mnohem zajímavější

Věnováno všem holkám (nejen) přes padesát.
S láskou.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Soky Soky | E-mail | 2. ledna 2017 v 1:38 | Reagovat

dobrý, jako skoro všechno, ale máš tam jeden odstaveček dvakrát "Žijí tak jak dýchají"

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama