Tajná kniha

9. května 2016 v 20:33 | Sig
Čtu. Tohle není moc překvapivá informace, že ne? Ale já mám na mysli nejen blogy a komentáře, ale knihy. To jsou takové ty obdélníkové věci, které mají tvrdé desky (většinou) a vevnitř listy. Popsané písmenky. Mají začátek a konec. Někdy jste šťastní, když se k němu dopracujete, někdy zklamaní, že už to dál nepokračuje.

Máme to asi všichni stejně. Je čas, kdy hltám jednu knížku za druhou a pak úplný protiklad. Mám problém prohlížet i obrázky v časopise nebo si přečíst stupidní horoskop o dvou větách.

Teď mám čtecí období. Nevím, jak dlouho bude trvat. Není to vždycky stejné. A je to vlastně jedno. Ale to, o co se chci s vámi podělit je můj poslední zážitek z naprosto úžasné knihy, kterou mi půjčila jedna kamarádka. Narazila na tento poklad taky zcela náhodou v knihovně. A o čem je? Jen ve stručnosti přiblížím děj:

Jeden starý osamělý muž se přestěhoval do cizího města. V novém domě náhodou objevil ve sklepení obrovskou knihovnu, v jejichž svazcích byly vepsány osudy lidí na celém světě. Jeden život, jeden svazek. Jemu, jako jednomu z mála, bylo dovoleno text z knih osudu přečíst. I když písmena byla často prokládána šiframi, kterým nerozuměl. Ale co víc, když se písmo rozzářilo, mohl se dostat do doby dávno minulé. Do doby, kdy ten dotyčný člověk žil. A mohl dokonce i svými činy změnit budoucnost. Mohl prostě cestovat v čase. Ale vždy onu knihu musel mít u sebe, aby se mohl vrátit do současnosti. Stalo se tak, že ovlivnil osudy několika lidí. Dokonce spáchal atentát na Hitlera. Stala se spousta neuvěřitelných věcí. Ale víte co?

Nakonec totiž stejně člověk nedokáže ovlivnit to, aby budoucnost byla tak růžová, jak si představoval. Protože lidé jsou prostě dobří i zlí. Tak to bylo a vždycky bude.

Kdyby jen někde existovali lidé právě konající zákeřně zlé činy a stačilo by je jen izolovat nebo zničit....

Ale hranice mezi dobrem a zlem prochází srdcem každého člověka.


A kdo by si přál zničit kus vlastního srdce?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama