Hérečka

29. května 2016 v 20:55 | Sig
Už jste někdy v životě hráli nějaké divadlo? Ne, nemyslím doma svému partnerovi, když jste přišli později, než jste měli napsáno na propustce. Případně, když jste se vrátili od milenky/ce a jste použití takovým způsobem, že musíte zahrát nějakou etudu ve stylu Já nic - já muzikant?

Nebo když přijdete pozdě do práce jen proto, že se vám nechtělo vstávat a zaspali jste. No a šéfovi je potřeba nakukat něco věrohodného, případně předstírat hexenšús nebo jinou neidentifikovatelnou chorobu.

Ale já mám na mysli regulérní divadelní představení. Pro normální obecenstvo (ne sousedy v baráku). A nemusí ho hrát nutně ani profesionálové. Protože amatéři to nedělají pro peníze, ale proto, že je to baví. Mám u nás ve městě jeden oblíbený amatérský spolek, na jejichž představení chodím celkem pravidelně. Jsou naprosto skvělí.

Dalšími mými oblíbenci jsou herci z Komediomatu. Nevím, jestli znáte tuto skupinku, která má založená svá představení na improvizaci. Je to taková "Partička" v trošku jiném kabátě. Obdivuju je naprosto všechny. Jak komentátora, tak tři muže a jednu ženu (tu asi nejvíc). Musí být opravdu hodně sehraní. Protože to, jak dokáží zahrát z fleku cokoliv, případně na slova, která zvolí diváci, složit a zahrát písničku, mi rozum nebere. Bere mě pouze závist. Takže domů chodím náležitě vybarvená do zelena. A taky vysmátá. To víc. :-)

Obdivuju je. Všechny. A co víc. Pojala jsem podezření, že bych mohla být dobrá, kdybych to zkusila. Exhibicionista jsem na to dost. S lidmi pracuji dnes a denně. A dokonce jsem nějakou část svého života strávila promlouváním k davům za doprovodu oldies muziky - nebo naopak?? Komunikativní jsem taky dost (kdo mě zná, ví), takže by mi nic nemělo stát v cestě vyniknout na kulturním poli.

Možná jediným zádrhelem by mohla být moje paměť. Mám v mém pokročilém věku totiž celkem problém si zapamatovat i jednoduchý nákup (tu třetí věc vždycky zapomenu a přinesu místo ní nějakou jinou). Takže sáhodlouhé texty nebudou pro mě to pravé ořechové.

Naštěstí mám jednoho kamaráda, který se v tomto oboru pohybuje. On má vůbec velice široký záběr svých koníčků, které navzájem spolu vůbec nesouvisí, ale to je vedlejší. Takže mi pomůže s mou infiltrací do hereckého světa. Prozatím jsme se domluvili, že mě vezme do jedné amatérské party, a že zkusíme nějaké improvizační vystoupení. Tahleta partička se totiž zabývá improvizací. Netuším, jestli to zvládnu, ale chci to strašně moc zkusit. A dokud to nezkusím, tak nezjistím, jestli na to mám.

Takže mi držte za 14 dní všichni pěsti, ať mi to jde.
A pak, až budu slavná, všechny přátele pozvu na moje představení a dostanou ode mě vlastnoručně podepsanou fotku.


S osobním věnováním samozřejmě....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama