Legie

6. února 2016 v 18:45 | Sig
Mám pocit, že mi Morgan proudí žilami ještě teď. Po včerejší smršti panáků při našem babském setkání totiž tekl proudem.

Ale abych začala pěkně od začátku.

Dohodly jsme se my, čtyři kámošky, že navštívíme jeden podnik. S hudbou podotýkám. Hrála tam kapela o několika členech se zpěvačkou. Něco mezi country a nevím čím.

Jelikož můj exmanžel byl muzikant, tak k těmto lidem od muziky mám vřelý vztah doposud, to jistě chápete. A ke zpěvačkám obzvlášť, když mi jednu svého času šukal manžel, radostí jsem to obrečela.

No a právě v této kapele, na kterou jsme přišly do podniku, ve kterém před 30 lety hrával i můj ex, hostoval jeho kamarád, se kterým jsem se přesně tolik let neviděla.
Je až kupodivu, jak někteří muži nestárnou. Jen pár šedivých vlasů a jinak se na něm nic nezměnilo (kde je ta spravedlnost tedy fakt nechápu). Chlapi prostě nestárnou, jak trefně vyjádřila Věra Chytilová, když řekla: " No jó, mužský, ti nestárnou, šediny je zdobí, brýle jim svědčí, vrásky jsou sexy, žádné křečové žíly, žádná celulitida,žádné klimakterium. A pak najednou - zdechnou."

Podnik samozřejmě vypadal jinak než před desítkami let (změnil i název, což nás trošku zmátlo, když jsme ho několikrát přešly), kdy jsem tam chodila za manželem. A byl nekuřácký. Což nás dost otrávilo, protože 3 z nás jsou kuřačky. Ta čtvrtá jen zdravé doutníky..:-) Bohužel ta pohoda není taková, když si nemůžete zapálit ke drinku, takže když jsme se už asi po čtvrté oblékaly, že jdeme na kouřovku ven, rozhodly jsme se, že tady na to prdíme a jdeme někam, kde si budeme moct beztrestně zahulit.

Navíc nás ta hudba vlastně docela rušila, když jsme si povídaly (neviděly jsme se docela dlouho, asi 14 dní), takže všechny jsme při hlasování zvedly ruku na odchod. Což bylo docela vtipné - přijít na kapelu a pak si stěžovat, že je tam kravál :-)

Zaplatily jsme, zvedly se a pokračovaly jinam. Místo, na kterém jsme byly, není přímo v centru města. Na štěstí po cestě jsme potkali další 3 hospody a co byste řekli? Ani v jedné se nekouřilo. Už jsme začaly propadat panice - kua to nikde není putyka, kde by se dalo hulit? Už jsme slevovaly i z hvězdiček a cenových skupin.

Nakonec vše dobře dopadlo. Našly jsme ji! A dokonce s pohodlnou sedačkou. Bylo tam narváno (diskriminovaní kuřáci soustředění ze širokého okolí), ale místečko jakoby čekalo na nás.

Pak už vlastně ani není o čem psát.

Cigarety, chlast, povídání, smích, chlast, smích, povídání, cigáro, chlast, smích, smích, smích.....s přibývajícím alkoholem hlavně smích, což je pochopitelné. Že jsme přitahovaly pozornost hlavně mužského osazenstva, není třeba zmiňovat. Takže když nám přistála na stole runda od jednoho stolu, obsazeného 3 muži a jeden z nich se s námi začal družit, nic jsme nenamítaly. Stejně jsme všechno důležité už probraly. Vtipné bylo, že jejich šéfa, který si k nám přisedl hned na to, znám. Potkala jsem ho totiž tady. Viděli jsme se jen jednou, někdy v létě, a protože mi nebyl moc sympatický, bylo to i naposled. Ale mám paměť na tváře. Překvapení bylo oboustranné.

Ještě, že jsem si stačila zaznamenat do deníčku pár zápichů (mám ho pořád u sebe a zapisuju si do něj náměty na blogy, víte jak to mám s tou pamětí) mých přítelkyň, protože dneska bych si nevzpomněla, ani jak se jmenuju.

Jen pár střípků pro pobavení:

"Já budu za pár měsíců babička, heč!! No vlastně - to bude kluk, to znamená, že budu dědeček??"

"Stačí, že dělám piču doma, v práci ji tedy dělat nebudu!!" Odpověď: "Tak doma se to tak trošku od tebe očekává.."

"...hele, ty sedíš jako slušná žena v pokročilém věku..."

"My máme z televizních programů nejraději chození k ledničce.."

"Některý lidi nestačí ignorovat, ale veřejně jimi pohrdat!"

Přeju vám hezký den, jdu se válet, protože dneska se ode mě žádná jiná činnost ani předpokládat nedá.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama