Všemi smysly

7. listopadu 2015 v 9:26 | Sig
5 lidských smyslů - všichni je známe. Hmat, chuť, čich, zrak, sluch. Co se stane, když jeden z nich převezme vládu nad ostatními? Proto, že si to žádá výjimečná situace, nebo proto, že jeden receptor je nastaven citlivěji než ostatní?

Může to mít vliv na to, jakého partnera si vybereme? Když nám tak voní, ale jinak je to looser? Co ženy přitahuje na mužích? Je to záhadný namodralý (ale jinak vlastně docela obyčejný) stín ve vousech, po jehož shlédnutí se ženě rozlije až zoufalá touha po jeho těle? Nebo jeho parfém (či jeho přirozená vůně) způsobí, že se nemůže ovládnout?

Kdykoliv se člověk seznamuje s někým novým, který z pěti lidských smyslů se aktivuje jako první? Zrak? Čich? A který z nich jakoby vypíná mozek a dává průchod nespoutaným emocím, s nimiž jsme přišli na svět?

Každý člověk je originál. Každý má jiné pocity při seznamování se s protějškem. U koho zafunguje napřed zrak? U koho čich? Zrakový vjem bude nejspíš prvotní. Ale nejednou se stalo, že i když vás muž nezaujme na první pohled, při setkání s ním zjistíte, že vám voní. Fyzická atraktivita versus parfémy. Jste v pasti. Napůl lapení. Jste bezmocní.

Když mluvíte o všem a o ničem. A on voní.

Smějete se. A on voní.

Rád by vás ještě někdy viděl. A voní.

Přikývnete. Voní.

Pak zastaví svoje auto. A voní.

Jste doma. A on pořád voní.

Poděkujete a políbíte ho na tvář. Vyměníte si telefonní čísla.

A vy víte, že ho chcete ještě někdy vidět.

Musíte ho ještě ....vidět?

Cítit?


Takže čich je nakonec ten vítěz?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama