Mentolová

22. listopadu 2015 v 11:13 | Sig
Četl rád. Nechal si posílat svoje oblíbené knihy přes jeden internetový obchod. Nikdy nevzdával knihu, kterou začal číst. Ale tahle poslední byla oříšek. Rozmrzele četl dlouhé věty několikrát. Na noze mu s žuchnutím přistály psí pysky. Bzučící moucha sebou mlátila o sklo. Bylo vedro k zalknutí.

Odlepil zpocená stehna od sedačky, vzal svého psa, který se mu celou dobu pletl pod nohy a jal se hledat vodítko. V obýváku na podlaze našel bonbon, na botníku ležela už delší dobu neotevřená pošta. Vodítko nikde. "Doufejme, že nebudou hárat feny, jinak jsem v háji", pomyslel si. Jakmile otveřel dveře paneláku, protrhla se mračna. Pes se zbaběle vymočil hned u dveří. Bezděky mimovolně povolil pěst a jakoby zdálky uslyšel cinkot klíčů padajících mezi mřížku na čištění bot.

"Do prdele - to je den!" , zařval s hlavou zakloněnou k nebi, aby bylo jasné, komu je tato stížnost adresovaná. Klekl si a v tu ránu se mu smradlavý psí kožich nalepil na tvář. "Bene vypadni!" Po marných 10 minutách lovení klíčů jen prsty si řekl, že to chce evoluční přístup. Našátral kdesi větvičku. Ale klíče pořád zůstávaly, kde byly.

"Nechcete pomoct??", ozvalo se mu najednou za zády. Nestihl ani zareagovat a už se svezla na kolena a prameny jejích vlasů mu bičovaly tvář. Zachvěl se a bezděky nasál její zvláštní vůni. Jakoby to byl pomeranč se skořicí, když do něj fouknete kouř z mentolové cigarety. Napadla ji spásná myšlenka použít sponku do vlasů jako vyprošťovadlo. Povedlo se. Klíče za okamžik zazvonily o vstupní dveře. "Paráda, díky, já to lovil snad hodinu! Nechcete třeba kafe? Je zima. A mokro." Studem by se nejraději propadl až do sklepa. Neodpověděla, ale stále se ho držela za loket. Když vstoupili dovnitř řekla: " Jo, kafe si dám, ale dnes u babičky. Nashle." zasmála se a vyběhla do schodů. No výborně stává se z něj primitiv, který ani nedokáže normálně konverzovat se ženou.

Když ho v noci vzbudil Ben, sáhl po hodinkách. Bylo po půlnoci. Byl neoblomný, takže musel vstát a jít ho vyvenčit. Před domem si sedl na schod a zapálil si cigaretu. Kouřil jen v noci. Ani nevěděl proč. Kouření mu dávalo zvláštní klid, byly to okamžiky, kdy chtěl být sám. Pes někde v dálce luxoval trávník. "Vy se asi tmy nebojíte, že?", zaznělo mu za zády. "Já mám tmu rád." řekl rychle, aby zakryl leknutí. Byla to opět ona a tentokrát se spolu dali do delší řeči. Nabídl jí svoji poslední cigaretu s výtkou, že by z ní babička moc radost neměla. "Ále, ta kouří víc než já," podotkla rusovláska.
"Bohužel nejsou to mentolky."
"Jak víte, že kouřím mentolky?"
"To cítím."
"A co ještě?"
"Že jste přírodní blondýna."
"Jak to víte?" zasmála se trochu zmateně.
"Přirozenou blondýnu vycítím na sto metrů. Na to já jsem tak trochu úchyl.." zasmál se zase on. "Jak mě dnes vaše vlasy plácnuly přes obličej..." a podal jí svou oblíbenou historku o konzistenci ženských vlasů. Kdysi na to zabral jeho přítelkyně Petra. Se kterou už dávno není.
"To kafe bych si teda dala."
"A nebojíte se?" řekl a dal si záležet, aby to vyznělo strašidelně.
"Že neusnu?" zasmála se a chytla ho za loket.

Přitiskla se na něj už ve výtahu. Pes z druhé strany. Najednou zářivka prskla a zhasla. "Je tu tma." Chytla se ho za rameno, jakoby čekala záchranu. "Pak je vše v pořádku." řekl hlasem hraběte Drákuly a cítil, jak se zachvěla strachy. "Neboj, já to dávám i pot...." nedořekl, cítil jak mu zajela rukou do zadní kapsy kalhot a jazykem hluboko do pusy. Chutnal po červeném vínu.

"Jsi jedinej chlap, co to má rád potmě." zasmála se. Přejel jí rukou pobaveně rukou po kyčelní kosti. Byla krásně voňavá i po ránu. Objížděl jí prstem oblinu jejích boků a na levé půlce jejího zadečku právě kroužil spirály.
"Jaký to je?" řekla po chvíli.
"Co jako?" vstal a uchopil přitom rám dveří.
"No jaký to je, když se s někým miluješ? Neomezuje tě to nějak?"

"Jako ta úchylka s blondýnama? To víš, vás přirozených je tak žalostně málo...." zasmál se a hmátl po slepecké holi.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama