MotoGP

15. srpna 2015 v 9:34 | Sig
Včera jsem po dlouhé době oprášila svou němčinu. O nadcházejícím víkendu se totiž u nás v Brně koná moto GP na Autodromu. Tento ročník je navíc i jubilejní - padesátý.

Sjíždějí se k nám příznivci dvou kol nejvíc z Německa a Rakouska, ale samozřejmě i jiných zemí. I když samotná akce začíná až v sobotu, většina fanoušků přijela dřív a je jich plné město.

Když jsme si včera s mými dvěma kamarádkami šly sednout v podvečer na dvě deci, bylo jasné, že se něco děje. Všechny restaurační zahrádky byly atakovány nájezdy cizinců, takže jsme byly rády, že jsme měly vůbec kam umístit naše unavené prdelky. Tropická vedra totiž u nás i nadále přetrvávají a ochlazení se má dostavit na Moravu nedřív v neděli.

Jak to tak bývá, neplánované akce bývají nejlepší. A tahle se opravdu vyvedla. Vystřídaly jsme tři zahrádky, na kterých to prostě žilo. Taková tour de Starobrněnská (ulice kousek od Zelného trhu - pozn.aut.). Pít alkohol v takovém horku je náročné. O tom už bylo napsáno mnoho. Ale my se toho nebály. Pitný režim, je pitný režim. Holky popíjely pivko, a já, protože pivař nejsem, zakotvila u mého oblíbeného Cuba Libre. Na posledním stanovišti jsme narazily na partu mužů, kteří již byli taky trošku znaveni teplem a pivem. Kromě jednoho, který prý řídil (chudák). Měly jsme tedy i o zábavu postaráno, protože jejich parta, čítající 4 kousky, se usadila hned vedle nás. Paradoxně u nejmenšího stolečku, který tam byl. Vypadali legračně, jak se tam tak tísnili u stolku, který vypadal, jakoby patřil trpaslíkům.

Bohužel brzo zavírali. Takže jsme stačili využít jen dvakrát dokola jejich akci Cuba Libre 1+1 za cenu jednoho. Paní číšnice nás rychle zkasírovala a poznamenala, že na zahrádce můžeme sedět dlouho, jak chceme, ale to sklo si musí odnést. Takže šup, šup. Už jsme měli všichni dopito, i hoši od vedle, když tu si k jednomu stolečku chtěli sednout dva muži tak kolem šedesátky (no spíš hodně přes). Rozesmála nás kamarádka, který na ně přátelsky zahalekala: " Děckááááá, tady už vám nenalejou. Tady zavírají!!!"

Následoval výbuch smíchu, protože muže v důchodu nazvat "děckama" nám přišlo jakože dooost vtipný. A protože jsme nemusely druhý den vstávat (ještě, že jsem si vzala to volno - já to cítila v kostech), zavítaly jsme na nedalekou diskotéku. Nevěřili byste, kolik lidí tam bylo. Prosím pěkně, ve všední den. Sakra, to nikdo nechodí do práce? Je tedy fakt, že věkový průměr osazenstva byl tak 25-35 let. A mě vůbec nevadilo, že jsem si tam připadala jako mama-san. Rozumějte - byla jsem tam jistě nejstarší. Naštěstí mi moje kadeřnice zrovna ten den vyrobila na hlavince tak slušivý mladistvý střih, že by mi pade snad ani nikdo nehádal. Ano, taky tma mi udělala dobrou službu, vy rejpalové.

No a teď se dostávám konečně k mé oprášené němčině. Vedle u stolu seděla parta Rakušáků, kteří se snažili s námi komunikovat anglicky. Hm, to měli smolíka, protože ani jedna z nás tento jazyk moc dobře neovládá. Takže jsem zkusila "šprechtit" německy. A vida - šlo mi to. Dokonce jsem byla pochválená, že mluvím velice dobře (že by tím ten mlaďoch něco sledoval?). Odvětila jsem, že když požívám alkoholické nápoje, jde mi to celkem samo. A divila jsem se, jak mi naskakovala i slovíčka, o kterým jsem ani netušila, že je ještě znám. Takže to s tím Němcem, co mi schovává věci, není zatím tak hrozné.

Zábava plynula v celkém dobrém tempu, i na nějaký ten taneček došlo. Panáků nepočítaně. Muzika skvělá. Dokonce i taková, kterou jsem hrála v mé éře "pouštěče". Vrátila jsem se nejmíň o 15 až 20 let zpět v čase.

Shrnuto, podtrženo - akce to byla vydařená, až do brzkých ranních hodin. Víte přece, že každý slušný člověk se vrací domů za světla že?


Já moc přeju všem fanouškům motorek, ať se vydaří počasí. A kdo zvítězí? To teprve uvidíme, ale myslím, že to snad u tohoto sportu není to nejdůležitější. Zážitek to bude tak, jako tak.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama