Daří se mi

9. srpna 2015 v 19:46 | Sig
Daří se mi. Ano, po dlouhé době můžu s klidem říct, že všechno. Můj syn se zamiloval a já věřím, že právě láska mu pomůže na jeho prozatím strastiplné cestě životem. Když je známá tím, že i hory přenáší, proč by nemohla jednoho tápajícího mladého muže vrátit do života, kam po malých krůčcích směřuje?


V práci jsem dokončila po několika měsících jeden složitý úkol. Odevzdala jsem jej v termínu. Proto mi šéf kývl na 3 dny dovolené, které strávím s mým panem J.


Příští týden už mě opouští. Na zatracených šest týdnů. Jsme spolu denně, takže to bude pěkná ťafka. Ale vím, že to zvládnu (i když se zaťatýma zubama - ale ne moc - moje zubařka má dovolenou). Budu mít zase víc času na moje kamarády, které jsem (přiznám se) trošku zanedbávala. Bylo mi totiž líto každého okamžiku, který bych nemohla strávit s NÍM.

Takže budu vzpomínat. Třeba na jeho vtipné poznámky, které jsem si musela začít psát do deníčku, aby mi připomněly situaci, při které byly vysloveny (útoky Němce, co mi schovává věci, nepřestávají). Třeba tu, když při nákupu v obchoďáku viděl na stojanu dámská trička s nápisem " Bon jour" řekl: " No jo, ale co když je odpoledne?" Nebo jinou, když jsme někde zahlédli inzerát na jemnou depilaci, pronesl se zamyšleným výrazem: "Jemná depilace, hm a myslíš, že existuje taky drsná? Jakože sado-maso? Že třeba každý pátý zákazník bude mít stržení nehtu zdarma?" Případně, když jsme si vychutnávali kávičku v jedné příjemné kavárně a za mnou seděla slečna s dlouhými nehty křiklavě oranžovými a žlutými, o které pronesl, že by mohla u silničářů drápat asfalt. Nebo se mě zeptal, co si myslím, že je nejhorší noční můra motorkáře? Víte? Prý je to to, že jeho vdova prodá jeho motorku za cenu, za kterou jí řekl, že ji koupil.


Budu vzpomínat na jeho objetí. Nejen to vroucí při milování. Ale i třeba to, když jsme vyrazili na výlet do Laa a procházeli se ruku v ruce. Občas se zastavili a obejmuli. Plavali vedle sebe. Leželi spolu v bazénu, vyhřátém na 38 stupňů se slanou vodou a vířivkou. Jeho ruka kolem mého pasu. Nebo ramen.

Nádhera v každém směru. Kdo neznáte - doporučuji! Několik bazénů, jeden má 38 stupňů, další 28 stupňů a jiný je krytý, takže ani špatné počasí vás nemůže zaskočit. Nahoře restaurace, kde se dá výborně najíst a napít. Jen tak v plavkách nebo osušce. Stánek s občerstvením přímo u vody. Nemusíte s sebou nosit žádnou hotovost, jen odpípnete náramkem, který dostanete na ruku a při odchodu z welness zaplatíte na pokladně. Jak jednoduché.


Budu vzpomínat na jeho polibky. Při některých mi naskakovala husí kůže ze vzrušení. Při jiných jsem si užívala pocit sounáležitosti a bezpečí. Že mám někoho, kdo mě miluje. Prostě proto, jaká jsem. Že mám někoho, kdo je konečně schopný unést mou někdy nepříjemnou upřímnost. Před kým si nemusím na nic hrát, ani přemýšlet, co mám říct, aby to bylo dobře. Před kým si klidně můžu nalít sklenku vína nebo sektu a nebude s tím mít sebemenší problém, jestli je na to vhodná doba. Jeho jediným přáním je, vidět mě šťastnou a spokojenou.


Budu vzpomínat na jeho vůni. A nemyslím tím jen parfém, který jsme spolu pro něj vybrali. Má ho schovaný u mě, takže když bude nejhůř, navoním si polštář a budu mít v noci pocit, že leží vedle mě. A třeba mi vstoupí díky tomu i do snů.


Budu vzpomínat na jeho úsměv. Se kterým se na mě obrací s nějakou hrozně důležitou otázkou. Nebo když se mi podaří ho rozesmát až k slzám.


Budu vzpomínat na jeho tělo. Které se tak těsně přimkne k tomu mému, že skoro nemůžu dýchat. Jakoby každý jeho sval vnímal mou přítomnost. Jakoby nás chtěl spojit v jedno.

Budu vzpomínat na jeho ruce. Které dokáží tak krásně pohladit. Držet mou hlavu a zpříma se mi dívat do očí, kde si všechno přečte. Nebo pevně stisknout. A sáhnout na to správné místečko, aby se dostavilo moje vzrušení.


Na co dál ještě budu vzpomínat?

To už vám neprozradím. To ví jen ON a JÁ.

P. S. JIWOT YE BOY pane J. - ale vy jste právě vyhrál jednu velkou bitvu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama