Alkoholička?

17. května 2015 v 14:07 | Sig
Dnes mám pro vás velice závažné téma, přátelé. Jste zvědaví? Je to téma bohaté, košaté i závažné - to, když se vymkne kontrole. Je to metla lidstva, ale zametat se musí ne? Aspoň občas.


Už tušíte?


Ano - je to alkohol a alkoholismus. Nechci tu rozpoutat nějaké divoké polemiky, ani vášně. Jen mám potřebu se vám svěřit. Ne, nebudu psát - jmenuji se tak a tak a jsem alkoholička. I když mě před pár dny jeden člověk, od kterého bych to nečekala, takhle nazval.

Usoudil to ze dvou dnů, které jsme spolu strávili.


Usoudil to ze dvou CubaLibre, které jsem si namíchala, když jsem připravovala pro nás oběd. Z toho, že když zbytek láhve padl při večerním posezení s jeho přáteli, druhý den jsem chtěla koupit další (kterou mi mimochodem slíbil). Já byla na výletě. Na dovolené. Tak jsem to brala.
Ale on měl jasno, že žena, která doma pije, je závislá na alkoholu. Přiznala jsem jemu, sama sobě i vám, že nemám problém si nalít. Nikdy jsem se za to nestyděla, že občas potřebuju pozabíjet pár milionů mozkových buněk. Ale nikdy má touha se napít nebyla větší než lenost, že se mi prostě do obchodu ani pro tu flašku nechtělo. Podle mých zkušeností (otec a ex tchýně), a taky informací strýčka googleho, alkoholikovi stačí opravdu málo, aby byl na šrot. Má abstinenční příznaky. Já vydržím víc než kůň a ruce se mi netřesou. Neschovávám si flašky po celém bytě. Nepiju potají. Nestřídám obchody, aby mě nepoznali, že už si jdu zase něco koupit (asi by mě i štvalo, kolik to stojí peněz, kdyby to bylo moc často). Žaludek se mi nesvírá (pokud si tedy nedám třeba zelí, nebo čočku - ale to je jiný příběh).


Takže - když je příležitost (ta se vždycky najde, že?) a chuť - nevidím v tom problém. Ale aby mě někdo (kdo možná sám měl s alkoholem problém? Proč by jinak tak řádil?) odměřoval, kolik toho můžu vypít - to je na mě hodně silné Granko.
Jsem dospělý člověk a rozhoduji sama za sebe. I po několika panácích mám jasné uvažování (že by to byl ten trénink? :-))


Nikdy jsem si neustlala na chodníku, nebyla ke mně přivolaná policejní hlídka, aby mě odvezla na záchytku (jako dotyčného pána, který usoudil a hned mě i odsoudil). Který sice nepije doma, ale při návštěvě restauračního zařízení to většinou s přáteli rozjede podobným způsobem (dle jeho vyprávění). Tím netvrdím, že to takhle má pokaždé - ale jeden případ před několika lety mám ověřený. Takže to, že je alkoholik si myslím spíš já o něm. Možná je vyléčený a teď mu nedělá dobře pohled na kohokoliv, kdo si dává? A klidně veřejně. A klidně kolem oběda jen proto, aby mu šla práce líp od ruky?

Co je tedy menší zlo - podle vás?


Jak se říká - po malých dávkách neškodí v jakémkoliv množství? Vždyť co bychom byli bez lihovin? Limonádový Joe byl jen jeden.


A já naprostý abstinent být nechci.

To budu radši Horác Badman neboli Hogofogo. Případně Doug Badman, majitel Trigger-Whisky-Saloonu.A zlomené srdce vyhojí svůj bol sklenkou té zázračné whisky. :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama