Tulipán

13. února 2015 v 19:05 | Sig
To si takhle vykračuji v polední přestávce po mém rodném městě. Pravda, nestává se mi, že bych někde trajdala v pracovní době, ale dnes svítí krásně sluníčko, tak proč nevyužít pauzu 30 minut k tomu, abych nasála trošku těch paprsků. I když ještě nehřejí. Ale svítí a to je podstatné.
Už mám koupenou vlnu, abych mohla uplést další - v pořadí asi šestou šálu - pro moje bližní. Ani bych nevěřila, jaký je to relax, sednout si k televizi s klubíčkem vlny a zapůjčenými pletacími jehlicemi č. 10 značky Apple. Co se mládí naučíš, v důchodovém věku jako když najdeš, že? J
Blížím se hlavní tepnou Brna ulicí Masarykovou k náměstí Svobody (ano, je to to náměstí, jehož okrasou je černý vibrátor, který má fungovat jako hodiny, u kterých nikdo nikdy neví, kolik je vlastně hodin, ale pár zoufalců pořád čeká na kuličku, která má v určitou dobu vypadnout), když tu mě zastaví mladý hoch s kyticí krásných rudých tulipánů. Usměje se na mě (fakt na mě??) a povídá: "Dobrý den. Můžu vám předat tulipán, abyste měla hezký den, když zítra je ten Valentýn?"
Fakt? Usměju se na něj a říkám: "Opravdu? Jen tak?" On na to: " Samozřejmě, ženám se přece musí dělat radost jen tak - nemám pravdu?" To sakra má! Oplatím úsměv (bože, proč se lidi vlastně na sebe tak málo usmívají?), poděkuji a pokračuji dál ve své cestě zpět na pracoviště.
Až potom jsem si uvědomila, že měl na sobě červenou zimní vestu, na které byl nápis jednoho nejmenovaného brněnského rádia. Takže to byla nějaká reklamní akce. Ale proč ne? Svůj účel to splnilo, protože dál jsem pokračovala s úsměvem a krásným tulipánem, který byl ovázaný zelenou mašlí s názvem květinářství, které si tímto způsobem udělalo reklamu. Potkala jsem po cestě ještě několik žen se stejnou kytičkou. A všechny se prosím pěkně usmívaly!
Za mě říkám - Jen víc takových akcí a milých překvapení pro ženy! Vždyť ne každá z nás má nějakého přítele. Nebo případně dostane od svého drahého někdy kytku (nebo jinou maličkost) jen tak pro potěšení. A ani nemusí být Valentýn. Já osobně tento svátek neslavím. Ale beru ho jako další příležitost, která je dobrá k tomu, aby vás protějšek potěšil a překvapil něčím příjemným...Co vy na to děvčata?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama