Když padají hvězdy...

21. února 2015 v 12:29 | Sig
Padají hvězdy. Vždycky jsem padající hvězdy milovala. Padající, umírající hvězdy v sobě pokaždé nesou příslib, co by se také mohlo stát.

Když padá hvězda, člověk si může něco přát, taková jsou pravidla. Naše přání se mění postupem času. Věkem. Tím, co člověk zažil. Tím, co zažít ještě chce. Po čem touží. Nevzpomínám si na moje první přání, když jsem viděla padat hvězdu. Ale kdybych ji viděla teď, přesně vím, co bych si v duchu přála.

K zemi bude padat hvězda za hvězdou a já si budu přát pokaždé totéž. Během letních nocí, kdy na nás hvězdy budou přímo pršet z nebe. Budou padat a já budu obracet obličej k nebi na ty maličké, ledově chladné ohníčky. Zavřu oči a dovolím, aby naděje v budoucnu odsála bolest z minulosti a zármutek.

Nemůžeme prosit hvězdy, aby nám vrátily nazpátek milovaného člověka, ale možná by mohl přijít aspoň někdo nový. Někdo, kdo se ještě nenarodil. Koho jsme ještě nepotkali.

Člověk si může přát co chce, ale nesmí to říct nahlas. Nikdy nesmí prozradit, v co doufá. Nikdy nesmí nahlas říct, po čem touží, co od života chce.

Zatnu pěsti, až budu vzhlížet k noční obloze. Možná proto, aby pomohly mému přání, aby se dostalo tam nahoru, vysoko, tam, kde je někde na věčnosti kdosi vyslyší a promění ve skutečnost. Budu prosit, aby mi obloha seslala znamení, cokoli, co by mi aspoň naznačilo, že existuje možnost, že mi ta padající hvězda na mé cestě pomůže.

Jenže hvězdy nemají v povaze odpovídat maličkým lidem, kteří stojí na zemi a něco si přejí. A tak budou padat dál a já ani moje sny je nebudeme zajímat. Budou padat, třpytit se a nechávat po sobě ohnivou čáru a dohasínat. Pokaždé stejně lhostejně a tiše. Ale já budu pořád zatínat ruce v pěst, pevně zavírat oči, toužit a doufat.


Každá nová hvězda, které kolem nás chladným vesmírem s mihotáním proletí, s sebou navzdory všemu ponese novou naději.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama