Ach ti muži...

31. srpna 2014 v 14:16 | Sig
Ano, je to prostě věčné a vděčné téma. MUŽI. Stejně jako pro muže - ŽENY.
Protože jsem v poslední době vyslechla dva muže, jejichž příběh je jak přes kopírák, přimělo mě to k napsání tohoto blogu.

A nehraje v tom roli věk. Jednomu bude příští rok 40, druhému 49. Jeden (čtyřicátníkovi říkejme Pavel) má přibližně rok přítelkyni, která vzhledem k věku (35) bude chtít dítě. On už jednu dceru má. Je jí 5 let. Jeho přítelkyně ho bezmezně miluje. I jeho dceru. Jenže - on ji ne. A taky jí to otevřeně řekl. I to, že už další děti nechce. Onu ženu to sice rozhodilo, ale v žádném případě ho nechce opustit. Její slzy ho udolaly takovou silou, že se s ní prostě nedokáže rozejít. Samozřejmě v tom hraje roli i to, že je výborná kuchařka (což se mu projevilo na přibývajících kilech), žehlí mu košile (což on sice zvládne, ale víte, jak je to se žehlením a muži a komfort je komfort), a má ji ráda jeho dcera. Že sex nestojí za nic (hlavně z jeho hlediska, protože není podle jeho představ), je další věc. Ona je hodná holka, se kterou se občas klasicky pomilují a to je vše. On na ni prostě nemá chuť. Není to to, co on potřebuje. Otázka zní: Proč s ní tedy pořád je - když ví, že jí stejně bude podvádět, protože ONA mu nedokáže dát to, co on potřebuje. Další otázkou je: Proč ONA je s ním i za tu cenu, že je s mužem, který ji má sice rád (ale to má i svíčkovou) a nikdy s ní vytoužené dítě mít nebude? Může jednou dopadnout jako moje kolegyně, která kvůli svému muži (který nechtěl) dítě nikdy neměla o on ji po 15 letech manželství opustil s jednou mladší samičkou, se kterou ho měl do roka. Jí teď nezbylo nic. Na to si někoho najít, je moc zklamaná a nešťastná a na to mít dítě, je už pozdě.

Druhý muž (říkejme mu Petr), je na tom obdobně. Má sice výrazně mladší přítelkyni, která samozřejmě dítě chtít bude taky. On si není jistý, jestli to ve svém věku zvládne, i když ze začátku vztahu si myslel, že ano. Jednu dospělou dceru už má. Představoval si, že dalšímu dítěti by mohl věnovat více času. Jenže roky běží. Jsou spolu 4 roky a ONA dítě plánuje za nějakých 5 let. Ano, ONA má času dost, ale on? Tatínek po padesátce sice není v dnešní době výjimka, ale co si budeme povídat, muž v tomto věku už je zvyklý na určitou pohodu a klid. Je to vlastně všechno na ženě. ONA není ten typ, co neustále uklízí a vaří. Je to samozřejmě - jak jinak - hodná holka. Která je tak trošku bohémka. A těžko říct, jaké takové ženy dokáží být matkami. Neodsuzuji - jen nahlas přemýšlím. Petr ví, že ji má rád, ale když jsem se ho zeptala, proč s ní vlastně je, jestli ji natolik miluje (když si není jistý, že budoucnost s ní je pro něj to pravé), nebo se mu jen nechce měnit zaběhnuté, odpověděl, že spíše ta druhá možnost. Sice spolu žijí, ale nevidí se každý den, což mu vyhovuje. ONA netuší, že Petr má milenku. A že vždycky nějakou měl, i když měl spokojený vztah. ON je prostě lovec. ONA ho bezmezně miluje a stoprocentně mu věří.

Oba se mi svěřili, že mají možnost být se ženou přiměřeného věku. Ve věku, když už další děti nechce, když svoje má dospělé. Která by jim vyhovovala snad ve všem. Názory na život. Životními zkušenostmi. S nějakým majetkem. Nezávislou na muži, co se týče financí. Milující sex. Chápavou. Se smyslem pro humor. Co víc by si mohli oba přát?

I když jsou si toho oba vědomi, ani jeden z nich nejspíš nebude mít odvahu měnit už zajeté koleje ve svém životě.


Jaký názor na takovou situaci máte vy?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama