Komentáře

1 Dan :-) Dan :-) | 19. července 2014 v 10:58 | Reagovat

Zdravím! sdílení na nástěnce u jedné známé mě přivedlo k této zpovědi. Samosebou mě mrzí, že láska se dá takto zneužívat. Ale děje se to tak už po staletí (možná tisíciletí), nehledě na pohlaví, věku, rase či kdo ví na čem dalším :).

Bohužel v tomto případě fugnuje stará pravda, že za hloupost a naivitu se platí. A vzhledem k tomu, že jde o city a naše nitro, platí se tvrdě, obzvlášť když už jsme dospěli, a měli bychom mít ten "rozum" :) .

Možná by neuškodilo být více v této zpovědi praktickým, a než si stěžovat na to, jací jsou lidé svině (v tomto případě muži :-D ), zkusit se z toho všeho nějak poučit. Často totiž lidé udělají stejnou vztahovou hloupost opakovaně, i když jejich ego jim namlouvá, že se to už stát nikdy nemůže :-D. A vedle ponaučení by ještě neuškodilo nedovolit minulosti, aby negativně narušila přítomnost a blízkou budoucnost. Mám teď na mysli situaci, kdy člověk po takové "špatné" zkušenosti se citově a vztahově zablokuje a nedává pak šanci těm "dalším". Samosebou je to celkem logická psychická a citová obrana. na druhou stranu nikdy nevíme, jestli ten, kterému se citově bráníme po té špatné zkušenosti, není zrovna ten pravý, s kterým by nám bylo hezky. Pak stačí takto "odmítat" několik dalších "slušných a hodných", než si pak vyloženě řekneme všem těm citovým parazitům o to, že jsme pro ně kořist. Oni totiž vycítí citově zablokované lidi, a mají ten dar "prolomit" tuto blokádu a dostat se jim pod kůži.

Ale to už je složitá psychologie, možná filozofie. Tím nebudu tady tapetovat :)). Co říci závěrem? Ať už máme zklamání z lásek nespočet, jedno neuškodí mít na mysli - cesta ke štěstí vede přes bolest a trápení. A pro lásku se holt někdy musí něco vytrpět a zkusit. Ale jednou se ta pravá láska objeví. A tak žádní vychcánci ani mrchy nestojí za to, aby nám ideály o lásce sebrali a nedopřáli tak poznat to štěstí z lásky.

2 sigourneyw sigourneyw | 23. července 2014 v 19:55 | Reagovat

díky za názor Dane, myslím, že jsem se poučila do konce života. I když jsem hodně dlouho byla zablokovaná touto neblahou zkušeností...[1]: :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.