Co nedává smysl?

23. února 2014 v 19:34 | Sig
Je toho víc, co mi nedává smysl. A toho, co dává, je čím dál tím míň. Vezměme si třeba spánek. Když je člověk zapojen v mladším a zralejším věku do pracovního procesu a musí vstávat v nekřesťanskou hodinu. Někdy ještě za tmy (zvlášť v zimě). Donutit se vstát z vyhřáté postele a vydat se cestou necestou do zaměstnání. Kolikrát silničáře překvapí v zimě sníh, takže městská hromadná prostě nejede. Po půl hodině mrznutí na zastávce s ostatními zoufalci, kteří si taky zrovna nevzali teplé spodní jegrovky, protože netušili, že jídlo na 3 dny a pití do termosky, by mělo být základním vybavením na zastávku MHD, přemýšlím ne o tom, jestli stihnu začátek pracovní doby, ale spíš o tom, jestli umrznu teď, nebo až za hodinu.
Pak vyděláme peníze, které se nám rozkutálí pár týdnů po výplatě. Po zaplacení všech složenek, nájmu, pojistek a já nevím čeho všeho, zjistíme, že do další výplaty je proklatě dlouho. Abyste rozumněli - smysl mi nedává to, že vstávám každý den, abych vydělala pár drobných na to, abych neumřela hlady, poplatila zdravotní a sociální (aby bylo na dávky těm, kterým se makat nechce) a stejně budu zase přemýšlet ke konci měsíce, jestli uvařit buřtguláš, nebo mi bude stačit chleba a voda. Že můžu jezdit na zahraniční dovolené? Prosím vás - k smíchu! Kde bych jako na to vzala? Jediné, co mě uklidňuje je, že vysoké procento populace v aktivní věku, je na tom stejně nebo podobně jako já. To víte - člověka potěší pohled na cizí neštěstí. Taky je mi jasné, že spousta lidí je na tom o hodně hůř, než já, která bydlím, svítím, topím a hladem trpím málokdySmějící se.
O tom ranním vstávání jsem se zmiňovala proto, že až čas a můj věk pokročí a já se dožiju důchodu (o což vlastně ani nějak zvlášť nestojím za současných podmínek důchodců, které za několik desítek let budou jistě ještě horší), budu vzhůru už ve 3 ráno a nikam nebudu muset. Takže jaká je to spravedlnost? A jaký to má smysl? Když by člověk spal jako mimino 12 hodin, tak nemůže, protože musí jít do zaměstnání, a když by mohl spát, protože UŽ nikam nemusí, spát nemůže, protože trpí stařeckou nespavostí. Příroda to zařídila opravdu žertovně. Proto jsou fronty důchodců u Lídla už v 6.15 ráno, když je akce, protože ti chudáci prostě od 3 nebo 4 hodin už oka nezamhouří. Stačí si projít ještě všechny letáky, aby věděli, kde co mají nejlevnější a udělají si souřadnice s mapou, kudy povede dnešní cesta za nákupem. Občas je nutné to proložit i návštěvou lékaře (hlavně pro ty, co bydlí sami, aby se trošku dostali do společnosti a poklábosili si - pak se má pracující člověk dostat nějak lidsky na řadu, že?). Kdoví, jak to bude, jestli se důchodového věku dožiju i já.
Protože ten Němec, co mi schovává věci, se ke mě dostavuje čím dál častěji už teď.Mrkající Nedovedu si představit, jaké to bude za 20-25 let. To budu ráda, když najdu cestu domů (vlastně do práce, protože nejspíš hranici důchodového věku posunou na 70 a výš), nikde nezabloudím a dokážu si sama nakoupit. Pak si vzpomenu jak to jídlo vlastně připravit. A taky doufám, že svoje blízké poznám na první pohled.
To mi nejspíš nebude dávat smysl o hodně víc věcí než teď.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama